O školce

Budova mateřské školy stojí v centru města Chlumec. Zahájení provozu bylo 24. 4. 1975, kdy v budově byly dětem k dispozici 2 třídy mateřské školy a jesle. Postupem času pro malý počet dětí byly jesle zrušeny, taktéž byla zrušena kuchyň. Tato dvě samostatná křídla budovy jsou v současné době pronajímána soukromým institucím. Půdorys budovy je obklopen rozlehlou zahradou.

Část objektu kde sídlí mateřská škola je dvoupodlažní. V přízemí se nachází třída BERUŠEK v 1. poschodí třída MOTÝLKŮ. Kapacita MŠ je 56 dětí. Obě třídy mají svojí šatnu, hernu, sociální zařízení, malou lehárnu a výdejovou kuchyňku. Dětský nábytek a vybavení herny odpovídá hygienickým požadavkům a bezpečnostním předpisům. Mateřská škola nemá svojí vlastní kuchyň, proto se strava dováží z vedlejší MŠ POHÁDKA vzdálené asi 300 metrů od budovy.

Mateřská škola má k dispozici dvě části školní zahrady, první svým vybavením a zařízením (bylinková zahrádka, ovocná zahrádka, přírodní ohniště a sedačky) je vhodná k našim ekologickým aktivitám, druhá část je vybavena pískovištěm, zahradním domečkem, dřevěným domkem, který slouží jako úschovna zahradního náčiní a hraček. Ostatní pomůcky se instalují pro daný den.

Velice často a rádi podnikáme výlety a prodloužené vycházky do blízkého okolí. Nedaleko máme lesy, rybník, louky, potok, kde se nabízí velké možnosti k výchově s přímým pozorováním v přírodě.

Ve vstupu do objektu MŠ je umístěna informační nástěnka, která pravidelně informuje rodiče o akcích konaných v mateřské škole a o všech změnách během školního roku.